تماس

 سفارش

 صفحه نخست

 

   

 

 

آثار منتشر شده > علمی

 

 

 

شکل فضا

نویسنده: جفری آ. ویکز  ◊ مترجم: عادله میرزایی مقدم / رضا رمضانپور

دنیایی که در آن زندگی می کنیم چه شکلی دارد؟کتاب امروز درصدد پاسخ به این پرسش با زبانی ساده و تصاویری روشن و واضح همراه با ماجراهایی داستانی  است که ما را به بیکران فضای لایتناهی کیهان می برد.

كتاب شكل فضا شكاف بين مثال‏هاى ساده‏اى چون نوار موبيوس وبطرى كلاين و مثال‏هاى پيچيده‏ى رياضى را كه در سطوح بالاى‏دانشگاهى يافته مى‏شوند پر مى‏كند. اين كتاب براى افراد زيادى قابل‏استفاده است زيرا براى افراد غير رياضى‏دان و دانش‏آموزان دبيرستانى كه اسم نوار موبيوس را مى‏شنوند و مى‏خواهند بيشتر راجع به آن بدانند نوشته‏ شده است. اما مثال‏هاى شهودى زيادى را نيزآورده‏است كه در درس‏نامه‏هاى دانشجويان مقاطع كارشناسى و بالاتر نيزآورده نشده است.

 در گذشته تصور به دست آوردن شكل فضاى دنياى واقعى صرفاً يك رؤياى شيرين‏بود . اما در این سالها در دنیای دانش دو پروژه‏ى پژوهشى مستقل در حال اجرا هستند كه‏ تلاش مى‏كنند تا شكل فضا را با روش‏هاى مختلف اندازه‏گيرى كنند.روش بلورشناسى كيهانى "فصل 21کتاب" به دنبال الگويى در نحوه‏ى چينش‏كهكشان‏ها است، در مقابل، روش دايره‏ها در آسمان "فصل 22کتاب" ازپرتوهاى مايكروويو باقى مانده از انفجار بزرگ استفاده مى‏كند.هنوز خيلى زود است كه قضاوت كنيم كدام روش موفق خواهد شد.اما شكى نيست كه دهه‏ى اول قرن 21ام نقطه‏ى آغاز اولين تلاش‏هاى‏موفقيت‏آميز بشر براى اندازه‏گيرى شكل فضا خواهد بود.با این مباحث جذاب دانش بشری در کتاب امروز همراه شویم و مسافرتی علمی را با جفری ویکز تجربه کنیم.

نشر پژواك‏ شكل فضا نوشته جفرى آر. ويكز با ترجمه عادله ميرزايى مقدم و رضا رمضانپور را در 352 صفحه و با قیمت 8000 تومان منتشر کرده است.

 

 

 

 

c

 

 

تلفن مرکز پخش:

 74 30 48 66-021  

 

   
 

صفحه نخست | تمام آثار | سفارش | تماس

© CopyRight by Pejvkpub.com  .تمامی حقوق یرای نشر پژواک محفوظ است

 

Powered by Motenaweb