تماس

 سفارش

 صفحه نخست

 

   

 

 

آثار منتشر شده > ادبیات جهان

 

 

پیدایش و دگرگونی رمان

معرفی 120 شاهکار ادبی جهان

از سروانتس تا ولادیمیر نباکف

نویسنده: علیرضا پوردانا 

برای مطالعه چهار قرن رمان‌نويسي و درک فرایند پيدايش و دگرگوني رمان کتاب پیشنهادی امروز مناسب است. در کتاب پيدايش و دگرگوني رمان علاوه بر تحليل مختصر چهار قرن رمان‌نويسي،  شاهکار ادبي معرفي شده تا خوانندگان را با زیبایی های این جهان رنگارنگ آشنا و به سفری دلپذیر همراه با قهرمانانی چون دن کیشوت راهی کند.

در این کتاب می خوانیم رمان با دن کيشوت اثر سروانتس شاعر و نويسنده‌ي اسپانيايي متولد شد و با رمان‌هاي ژيل بلاس، تام جونز و آيوانهو به کمال رسيد. پيش از دن کيشوت حماسه‌هاي منثور، لطيفه‌ها، افسانه‌هاي تمثيلي و قصه‌هاي اخلاقي نظير «دکامرون» وجود داشتند که از حيث معنا و ساختار با رمان‌هاي امروزي متفاوت بودند. شکل تازه‌ي رمان يعني خلق داستاني منثور بر اساس واقعيت و تخيلات وجود نداشت که تاريخ پيدايش آن از چهار قرن تجاوز نمي‌کند. پيش از تولد رمان فرد فاقد هويت بود و از خود شناخت نداشت و اراده و سرنوشتش در دست تشکيلات، اصناف و مؤسسه‌هاي اجتماعي بود. از اوايل قرن هفدهم، جهان‌بيني انسان از جهان‌بيني قهرمانان جدا شد، شناخت افراد از مسائل تغيير کرد، خصوصيات عاطفي و دروني و تجربه و تخيل‌هاي روحي به ادبيات راه يافت و رمان به معني واقعي و امروزي آن به‌وجود آمد.

کتاب "پيدايش و دگرگوني رمان معرفي 120 شاهکار ادبي جهان،از سروانتس تا ولاديمير نباکف "نوشته عليرضا پوردانا را انتشارات پژواک در 157 صفحه و با قیمت 48000ریال رهسپار بازار کتاب کرده است.

 

 

 

 

c

 

 

تلفن مرکز پخش:

 74 30 48 66-021  

 

   
 

صفحه نخست | تمام آثار | سفارش | تماس

© CopyRight by Pejvkpub.com  .تمامی حقوق یرای نشر پژواک محفوظ است

 

Powered by Motenaweb